30 GÜNDE BEL AĞRISINDAN KURTULUN

BEL AĞRISI ve BEL FITIĞI EGZERSİZLERİ

Aşağıdaki egzersizler aşama aşama planlanmış olup gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Aşağıdaki egzersizler günde ortalama 5-10 dakikanızı alarak 30 günde bel, sırt ve karın kaslarınızı kuvvetlendirerek kas dengesizliğine bağlı oluşan bel fıtığı ve bel ağrısının azalmasında ve tekrar oluşmamasında kesin çözümdür.

Her nekadar fiziktedavi alsanızda ağrıların tamamen geçmesi için egzersiz ve kasın ihtiyacı olan kuvvet, dayanıklılık, güç, stabilite ve dengenin sağlanması gerekir. Aşağıdaki egzersizler gün ve gün bu temel ihtiyaçlara odaklanmış olup 30 gün boyunca verilen sayı ve setlerde yapılması halinde ağrıların ve bel fıtığı belirtilerinin önemli oranda geçtiğini gözlemleyebilirsiniz.
Ayrıca bel ağrısı ve fıtık olmasanızda aşağıdaki egzersizler ileride karşılaşabileceğiniz sakatlık ve yaralanmaları önleyebilirsiniz…

Aşağıdaki bel ağrısı egzersizleri mutlaka ağrısız yapılmalıdır. Bel ağrısınız varsa ya da aniden başlayan bel ağrısı tedavisi için bu bağlantıyı tıklayıp adım adım bel ağrısı tedavisi hakkında bilgi sahip olup bel ağrısında yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

egzersiz

bel fıtığı egzersizi

bel fıtığı egzersizleri

bel fıtığı egzersizleri


bel fıtığı egzersizleri

bel fıtığı egzersizleri

egzersizegzersiz bel fıtığı egzersiziegzersizbel fıtığı egzersizleri

Bunları da sevebilirsiniz

30 GÜNDE BEL AĞRISINDAN KURTULUN” için 5 yorum

  1. Merhaba 5 ay once bel fıtığı L3l4 operasyonu oldum sonra sında önereceği biz egzersiz programı varmidir

  2. Merhabalar benim belimde fıtık var ama doktor emar çekimi sonucunda başlangıç dedi. Bana önerebileceğiniz egzersiz programı var mi

    1. Bu dönemde size özel bir program çıkartılmalı, kısa süren tedavi ve egzersizle tamamen iyileşebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir