HIZLI KİLO VERMENİN 15 YOLU

NASIL HIZLI KİLO VERİLİR ?

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için harekete geçme zamanı gelmedi mi?   Sıkı bir rejim yapmadan yalnızca yemek yeme siteminizi değiştirerek hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Afgadfg.blogspot.com olarak en hızlı kilo vermenizi sağlayacak 15 yöntemi sizin için sıraladık. Eğer 1-2 hafta içinde bir düğüne, bir davete gidecekseniz ve 3-5 kilo fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız mutlaka bu yazıyı okuyun.

 

sekerŞekeri Hayatınızdan Çıkarın

 

Eğer kısa sürede kilo vermeyi kafaya koyduysanız şekeri ve şekerli ürünleri tamamen sofranızdan kaldırın. Tahmin edemeyeceğiniz birçok yiyeceğin içinde şeker bulunmaktadır. Bu nedenle alışveriş yaparken alacağınız bir yiyeceğin içeriğini mutlaka okuyun. Şekeri yalnızca rejim yaparken değil, hayatınızın her anında öğünlerinizden çıkarın.

 

meyveTaze ve Hormonsuz Meyve Sebzeler Tüketin

 

Kilo verirken hazır ve paketlenmiş meyve sebzeleri değil, doğal olanları tercih edin. Organik, taze meyve ve sebzeleri her zaman öğünlerinizde bulundurun. Fakat yüksek şeker içeriği sebebiyle meyve tüketimini abartmayın.

 

sporHareket Edin, Spor Yapın!

 

Günlük hayatınız spor yapmaya pek müsait olmayabilir. Fakat değerlendirebileceğiniz her türlü fırsatta hareket etmeye, daha fazla kalori yakmaya çalışın. Mesela asansörlere binmeyip merdivenleri kullanabilirsiniz veya evinize gelmeden 2 durak önce inip eve kadar yürüyebilirsiniz. Böylece gün içinde daha fazla hareket ederek harcadığınız kalori miktarını arttırırsınız.

 

su Su Hayattır. Bol Bol Su İçin!

 

Uzmanlara göre günlük 2-3 litre su içenler içmeyenlerden daha hızlı kilo verirler. Eğer kısa sürede kilo vermek istiyorsanız yeteri kadar su içtiğinize emin olmalısınız.

 

uykuDüzenli ve Kaliteli Uyuyun

 

Eğer uyumanız gerektiğinden daha fazla veya daha az uyuyorsanız yemek yeme eğiliminiz artabilir. Böylece kilo almanın kolaylaşırken, zayıflamanız zorlaşır. Sadece rejim için değil, sağlığınız için her gün yeteri kadar uyuyun.

 

alkolAlkolü Bırakın

 

Alkolde çok fazla kalori bulunur ve bu kaloriler vücutta hiçbir şekilde kullanılmaz. Alkol almak yerine su için ve hızlı kilo verme yolunda büyük bir adım atın.

 

Yemekleri Evde Yiyin

 

Hızlı kilo vermek ve aldığınız kalori kontrolünü sağlayabilmek için yemeklerinizi evde hazırlayın. Dışardan sipariş ettiğiniz diyet ürünler bile zayıflama konusunda size engel olacaktır. Bu nedenle yemeklerinizi her zaman evde hazırlamaya ve sağlıklı şeyler tüketmeye özen gösterin.

 

Spor Yapın!

 

Spor yapmak her ne kadar zor gelse de spor yapın. Eğer sürekli spora başlayıp devam edemiyorsanız, sizi motive edecek bir arkadaş bulun. Spor yapmadan rejim yapmak verdiğiniz en kötü karar olabilir.

 

Yediğiniz Sebze Miktarını Arttırın

 

Bir öğünde tabağınızın yarısından fazlasını sebze yemekleriyle ve salatayla doldurun. Sebzeler düşük kalori içermelerine rağmen oldukça besleyicidirler. Bu nedenle günlük sebze tüketiminizi arttırın.

 

cipsAlışverişlerinize Sınır Koyun

 

Eğer markete gittiğinizde sepetinizi kilo vermenize engel olacak abur cuburla dolduruyorsanız ve kendinize engel olamıyorsanız alışverişlerinize sınır koyun. Yanınıza kredi kartınızı değil, ihtiyacınız olduğu kadar para alın.

 

Sofralarınızda Çorba Bulundurun

corba

Çorbalar tokluk hissi veren, düşük kalorili yemeklerden biridir. İçeriğinde çok fazla tahıl ve sebze bulundurması sebebiyle uzun süre tokluk hissi sağlar ve ihtiyacınız olan vitamin mineralin bir kısmını karşılar. Çorbalarınızın daha sağlıklı olması için un, yağ ve tuzu minimuma indirin, mümkünse kullanmayın.

 

Kesinlikle Kahvaltı Yapın

 

Gün içinde tok hissetmek için mutlaka kahvaltı yapın. Eğer kahvaltı yapmazsanız gün içinde daha fazla şey yemek istersiniz. Bu nedenle hızlı kilo vermek istiyorsanız her zaman zengin bir kahvaltı yapın.

 

baharatBaharat Kullanın

 

Uzmanlara göre baharatlar metabolizmayı hızlandırır ve böylece gün içinde harcanan kalori miktarını arttırır. Daha fazla yağ yakmak için yemeklerinizi baharatlandırın.

 

Yemek Yerken Ara Verin

 

Yemek yerken porsiyonunuzun bir kısmını yiyin, diğer kısmını yemeden önce bir süre bekleyin. Bu sürede yeme isteğinizin azaldığını fark edeceksiniz. Böylece kilo vermek için daha az yemiş olacaksınız.

 

proteinProtein Alın

 

Kilo verirken daha sıkı görünmek ve kas kaybını engellemek için yeteri kadar protein aldığınıza emin olun. Et, tavuk, balık gibi yiyecekleri sofranızda bulundurun. Özellikle düzenli olarak süt ve süt ürünleri tüketerek protein ve kalsiyum alımınızı arttırabilir, böylece daha hızlı kilo verebilirsiniz.

 

Yukarıda verdiğimiz bilgilere göre beslenme düzeninizi değiştirerek kısa sürede hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Ekstra rejim yapmadan, sağlık bir şekilde kilo vermek için doğru şekilde beslendiğinize ve spor yaptığınıza emin olun.

Bunları da sevebilirsiniz

HIZLI KİLO VERMENİN 15 YOLU” için bir yorum

  1. güzel bir site bana yardımcı oldu bu siteden aldığım bilgilerle zayıflayacağıma inanıyorum .Ben 9 yaşındayım ben bu siteyi beğendiysem sizlerin bayılacağına inanıyorum.Hepinize mutlu huzurlu ve sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir